Vyhliadková veža Horné Lazy

Je jedna z najvyšších vyhliadkových veží na Slovensku

Vyhliadková veža Horné Lazy sa nachádza v okrese Brezno. Jej výška siaha do 40 m a na vyhliadku vedie dvojica schodíšť. Schody sú mriežkové, na vrcholovej plošine je podlaha po obvode pevná z drevených dosiek. Schodište aj vrcholová plošina sú všade dobre zabezpečené mriežkovým zábradlím. Rozhľadňa siaha nad vrcholky stromov, takže výhľad je 360-stupňový na všetky strany.

Vyhliadková veža Horné Lazy Vám ponúka výhľady na Nízke Tatry, Veporské vrchy, Muránsku planinu a časť Horehronia. Výhľad z rozhľadne je naozaj impozantný a pohne srdcom každého milovníka hôr.

Doprava

Cesta autom po výpadovke smerom na Podbrezovú (cesta č. 66), z ktorej treba odbočiť doprava ihneď za čerpacou stanicou Slovnaft.  Ak sa vyberiete hromadnou dopravou, železničná a autobusová stanica v Brezne, odtiaľto peši asi 30 minút do lokality Branisko.

Parkovanie

Miesto na parkovanie nájdete na ulici Branisko, pred začiatkom Banského náučného chodníka. Väčšie parkovisko sa nachádza priamo pred Nemocnicou s poliklinikou v Brezne.

Turistická trasa

Rozhľadňa sa nachádza neďaleko obľúbeného turistického centra a v blízkosti Ski a Bike Mýto, Dedečkovej chaty a Pohanského. Trasou vedie náučný chodník, východiskový bod môže byť s obce Brezno smer Branisko Horné Lazy po červenej značke.

Kam v okolí
Horehronské múzeum Brezno (autom 5 min.),Bystrianska jaskyna (autom 10 min.), Hutnícke múzeum (autom 10 min.), Lyžiarske stredisko Hronec – Majer (autom 10 min.), Predajnianske vodopády (autom 15 min.), Mýto SKI a BIKE park (autom 15 min.), Lyžiarske stredisko Tále Ski (autom 15 min.), Lesnícky skanzen Vydrovo (autom 20 min.), Pamätník Nemecká (autom 25 min.), Lyžiarske stredisko Krpáčovo (autom 25 min.), Rozhľadňa Polomské očko ( autom 25 min.), Banské štôlne a haldy v Ľubietovej (autom 30 min.), Hrad Ľupča (autom 30 min.).

SLOVENSKO / BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ / BREZNO / KAM NA VÝLET

66, 977 01 Brezno

Otváracie hodiny

Otvorené!
Otvorené
Otvorené
Otvorené
Otvorené
Otvorené
Otvorené
Otvorené
20. jún 2024 6:47
haydenka40@gmail.com