Lyžiarske stredisko Važec Birutova

Nachádza sa na Liptove

Lyžiarske stredisko Važec Birutova sa nachádza v obci Važec v pohorí Nízke Tatry. Stredisko má k dispozícii lyžiarsky vlek s dĺžkou 412 m a prevýšením 65 m, ktorý sprístupňuje dve zjazdovky. Zjazdovka je stredne ťažká označená červenou a jednu ľahkú, modrú.

Lyžiarske stredisko Važec Birutova počas priaznivých snehových podmienok upravuje bežecké trate v dĺžke 5 km. Stredisko ponúka večerné lyžovanie, detskú lyžiarsku škôlku, inštruktorov lyžovania. Zo zjazdoviek vo Važci je nádherný výhľad na Vysoké Tatry a na vrch Kriváň. Pre začiatočníkov je stvorený lanový vlek v dolnej časti strediska, jeho dĺžka je 80 m a disponuje s ľahkou zjazdovkou. V stredisku sa lyžuje výhradne na prírodnom snehu.

Doprava

Vzdialenosť strediska od Popradu je 26 km a od Liptovského Mikuláša 33 km.

Kam v okolí

Jaskyňa Važec (pešo 10 min, autom 3 min.), Nemecký vojenský cintorín Važec (autom 5 min.), Štrbská drevenica (autom 10 min.), Jánošíková stupaj ( autom 10 min.), Vodopád skok (autom 20 min.), Štrbské pleso (autom 20 min.), Unikátne zemiakové pivničky (autom 25 min.), Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline (autom 20 min.).

SLOVENSKO / ŽILINSKÝ KRAJ / LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / KAM NA VÝLET

Pod vŕškami 920 032 61 Važec, Liptov

Otváracie hodiny

Closed Now
Closed
Closed
Closed
Closed
Closed
Closed
Closed
20. jún 2024 7:26

Ďalšie informácie

Poslať správu